حوزه اتوماسیون اداری
در مجموعه نرم‌افزاری «دیدگاه»، به مفهوم اتوماسیون اداری، از منظر نوینی نگریسته شده است که محدوده گسترده‌ای از تعاملات را در برگرفته و پاسخگوی حجم وسیعی از فرآیندهای سازمان است. این مجموعه که کاربرد آن از مدیران ارشد تا مجموعه کارکنان و مخاطبان خارجی تسری یافته،‌ از ضریب نفوذ بالایی در سازمان‌ها برخوردار است. پوشش همه‌جانبه نیازهای کاربران توسط زیرسیستم‌های این مجموعه، به ضمانت اجرایی و تمایل عموم کاربران به بهره‌گیری از آن افزوده است.
در حوزه اتوماسیون اداری مجموعه «دیدگاه»، علاوه بر پشتیبانی کامل فرآیندها و تعاملات مورد نیاز برای تولید و گردش نامه‌ها و مکتوبات اداری، چرخه‌های مربوط به مدیریت زمان پرسنل، مدیریت کارها، جلسات، و اطلاعات سازمان نیز تحت پوشش قرار می‌گیرد.

 

حوزه مالی
مجموعه نرم‌افزاری مدیریت مالی «دیدگاه»، با ایجاد بستری یکپارچه کلیه فرآیندهای امور مالی سازمان را پوشش می‌دهد. یکپارچگی موجود در حیطه کارکرد کلیه زیرسیستم‌ها، منجر به ایجاد محیط کاری کاملا متصل می‌شود. در این محیط، امکانات گسترده‌ای جهت پوشش تبادل اطلاعاتی، میان عملیات  تخصصی با سیستم‌های مالی و سایر سیستم‌های پردازش تراکنش (TPS) سازمان در دسترس خواهد بود.
حفاظت از اطلاعات محرمانه سازمانی، جزئیات اطلاعات مالی و عدم داده‌سازی در این حوزه، از جمله موارد حیاتی برای ادامه بقا و موفقیت هر سازمان است. چارگون با تمرکز بر این نیاز و در جهت افزایش امنیت و جلوگیری از سوء استفاده‌های احتمالی، راهکارهای لازم را پیش‌بینی کرده است.
تبادل اطلاعاتی یکپارچه میان زیرسیستم‌ها، باعث می‌شود که در گزارش‌های نرم‌‌افزارهای متفاوت، فقط یک روایت از اطلاعات، به ازای هر تراکنش عملیاتی وجود داشته باشد. امکان کارکرد مستقل واحدهای زیرمجموعه سازمان، بدون وابستگی عملیاتی با واحدهای بالادستی، از وجوه تمایز این سیستم است. در عین استقلال واحدهای عملیاتی، در یک ارتباط اطلاعاتی سلسله مراتبی، واحدهای بالادستی همواره قادرند که با هر یک از زیرمجموعه‌ها ارتباط برقرار نمایند. همچنین امکانات گسترده تلفیق داده‌‌ها، گزارشات و اطلاعات تجمیعی در مورد همه واحدهای پایین‌دستی یا گروهی از آنها را در اختیار قرار می‌دهد.

 

حوزه لجستیک
با استفاده از نرم‌افزارهای حوزه لجستیک «دیدگاه»، امکان اداره کارآمد انواع انبارها با پراکندگی جغرافیایی، کنترل گردش، موجودی و موقعیت کالا و وضعیت اموال و دارائی‌های ثابت فراهم می‌شود. در کنار استقلال عملیاتی، امکان مدیریت مرکزی و دریافت گزارشات و اطلاعات تجمیعی مورد نیاز در هر لحظه میسر می‌‌باشد. با استفاده از زیرساخت سلف سرویس کاربران، کلیه پرسنل سازمان می‌توانند مواردی مانند درخواست‌های خرید، انتقال کالا از انبار، لیست اموال تخصیص‌یافته، اطلاع‌رسانی و اخذ مجوزهای امور مرتبط را از طریق میز کار الکترونیک خود مشاهده، ثبت و پیگیری نمایند.
پیاده‌سازی دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌‌های کنترل و مدیریت اموال و ارسال گزارش‌های استاندارد در قالب نظام نوین اموال دولتی نیز از قابلیت‌های تخصصی این حوزه برای اجرا در سازمان‌های دولتی و دستگاه‌های اجرایی است.
تبدیل و انتقال ماهیت موجودیت‌های تعریف‌شده در هر یک از نرم‌افزارهای این حوزه، در کنار نگرش متفاوت سیستمی، این مجموعه را به یک ساختار منسجم مبدل ساخته‌است. صدور مستندات مختلف به صورت الکترونیک و قابلیت تبادل این اسناد بین نرم‌افزارها سبب جلوگیری از دوباره‌کاری و ورود مجدد اطلاعات می‌گردد.

 

حوزه منابع انسان
افزایش کارآیی یکی از بزرگترین چالش‌هایی است که سازمان‌ها با آن مواجه هستند. با توجه به شتاب گرفتن روند تغییرات محیطی و درون سازمانی، واکنش و تطبیق به موقع منابع انسانی،‌ به یکی از اهداف سازمانی تبدیل ‌شده‌ است. رسالت مدیریت منابع انسانی، کمک به عملکرد بهتر و افزایش تولید در جهت نیل به راهبردهای سازمان است. چارگون با تمرکز بر شناخت بازار و نیازهای خاص سازمان‌های ایرانی، به تحلیل و طراحی سیستم‌های جامع و یکپارچه منابع انسانی پرداخته‌است. سیستم مدیریت منابع انسانی «دیدگاه» به شما این امکان را می‌دهد که ضمن مکانیزه‌ نمودن کلیه فرآیندهای مدیریت منابع انسانی،‌ از اتلاف منابع جلوگیری کرده و به منافع حاصل از افزایش‌ بهره‌وری دست یابید.
با استفاده از سیستم‌های حوزه منابع انسانی «دیدگاه» می‌توانید به اطلاعات کامل و به هنگام پرسنل، بدون توجه به پراکندگی جغرافیایی و گروه‌های کاری مستقل، دسترسی داشته باشید. با توجه به یکپارچگی نرم‌افزارهای این مجموعه، نیازی به ورود چندباره اطلاعات نیست. همچنین بکارگیری تجربیات کارشناسان چارگون جهت بهینه‌سازی و ورود اطلاعات اولیه در کنار امکانات گسترده و انعطاف ویژه مجموعه «دیدگاه»، امکان بالقوه اجرایی‌سازی قوانین جدید و اعمال تغییرات اجتناب‌ناپذیر در قوانین رسمی کشور یا سازمان را فراهم می‌سازد. امکان تعریف پارامترهای مختلف، سبب می‌شود تا بیشترین میزان سفارشی‌‌سازی بر حسب نیازهای خاص شما در کمترین زمان ممکن تامین گردد.